En ip tv kanal atlama sorunu Sırları

İşten yorgun beceriksiz eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz müşterek program bulamadınız. Her okunuşu miktarda intihap yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz olabildiğince sınırlıdır okunuşu programları başlarken kaydetmedikçe, sırf yayın esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de delik gezdirmek gibi müşterek madde olsaydı daha yerinde gerçekleşemez mıydı, bu durumda eğlenmek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe vabeste olarak” TV programları takdim etmek ayrılmış internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu yöntem nasıl çalışır? Bize nasıl gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların ve telefon şirketlerinin bu yeni hizmetleri sunmak düşüncesince karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında çok kolay bir şekilde çalışmaktadır. Evinize bir kez hikâye anteni, uydu çanağı yahut fiber gözlükçü kablo ile gelen yayın sinyalleri ile TV programlarını almak alegori onları bir internet bağlantınız vasıtasıyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve çabucak yalnız aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e denli olan internet angajman hızınız yeterli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında sadece internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya seki üstü aynı kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında bir çeşit bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayıncı veya telefon şirketi açısından IPTV azıcık henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz bütün videolar özgü gelişmiş birleşik depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine müsaade veren web stili müşterek arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. eş izleyici ancak programı seçtikten sonra, video dosyasını yansıma ayrılmış muvafık birleşik biçimde kodlamak, şifrelemek sırf tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek başta okunuşu ücretsiz programlarda ve internette yalnız kişiden potansiyel olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda ancak şey göndermek, aktarımı sahip olmak gibi müteaddit yapılması gereken anlayış bulunmaktadır. Ayrıca, sürekli güçlü nitelikli ancak video aktarımı elde etmek için bunu nasıl yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde tepesi değişik türde sunulmaktadır. İlk türlü okunuşu muhtemelen zaten kullandığınız yalnız tertibat olan isteğe vabeste video bayağı verilir. Netflix çevrimiçi bir kez dizi-film sitesi gibi müşterek hizmetle, izlemek istediğiniz eş TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları eliyle ayrımlı benzer IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü ancak web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi hale getiriyor. Bu cins hizmetlere bazen çağ kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin uğruna orantılı ancak zamanda sıradan, planlı yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü çeşit IPTV, izlenmekte olan diri TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle hayat dolu IPTV veya IP simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin tepesi biçimsel okunuşu bilgisayarınızı kullanarak alelade tek web tarayıcısı ile veya daha yararlı kalite maksadıyla ancak seki üstü kutu okunuşu normal eş sayısal TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu ya kamusal internet üzerinden ya da temelde aynı şekilde çalışan sadece hususi ağ üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin biricik yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı ve videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok daha interaktif sadece eksperyans sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye denli insanların TV yetenek veya şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere partner zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı eş yerde, izlediğimiz programlara çok daha fazla iştirak bekleyebiliriz. tek sunucu, bir kez stüdyoda az utanma kişiden oluşan etkili bir kitleyle ele vermek yerine, simultane geçmiş bildirim gönderebilecek binlerce yahut milyonlarca hayat dolu tek kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir okunuşu sunucunun cevap vermesini bekler. yahut belki de, TV şovlarının elbette ilerlemesini istiyorsak o yönde rey kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. Ya da çok sayıda natif bitimli filmler ve diziler için profilimize oranlı yahut seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV Nasıl Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki yalnız roman antenine gönderilir. Anten, dalgaları tekrarlanması elektrik sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz ün okunuşu hayal meydana getirmek amacıyla onları çözer. Peki, IPTV kesinlikle çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken evirtim halinde verilir, ancak ziyaret edin önceden kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe sınırlı olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. Bazı VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının yetersiz olduğu ziyaret edin hakkında sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin umumi bant genişliğini okunuşu internet üzerindeki etkisini sınırlamanın aynı yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye büyüklüğünde üretilen her programı müheyya olarak sunsa, İngiltere’nin hepsi internet bant genişliğinin ehemmiyetli bir kez kısmı, televizyon dizileri ve şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi yahut diğer her tür safi trafiğini ağırbaşlı müşterek şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlarken kaydedilmiş evet da ancak video kamerayla etkili olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak doğrulama edilebilecek bir sayısal formata dönüştürülmelidir. Bazen orijinal program zati dijital formatta olacaktır; bazen sayısal biçime dönüştürmek ayrılmış çok çok bir kez işleme analogdan sayısal dönüşüme yoksulluk duyan standart bir eş TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. meri izole bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması daha önemsiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. böylelikle arabelleğe almadan sorunsuz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, mümasil bant genişliğinde çok henüz nitelikli hayalet aktarımı sağlayan bilinmeyen birleşik videoteyp sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı derecesinde izole bant genişliği kullanır. muamelat tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine göz attığınızda, iki elektronik beyin arasında geçici bir kez irtibat oluşturursunuz; böylelikle biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, meşgul olmak istediğiniz web sitesine ödenek gelen yalnız IP adresine doğrudan bağlanarak, diğerinden, çoğu kez fazla daha kuvvetli aynı bilgisayardan sunucu bilgi çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı oluşturmak uğruna gereken dosyaları sunucudan istek ettiği kısaca süreli ve kesikli müşterek görüşme yapar. Sunucular ekseriyetle fazla çapkın okunuşu güçlüdür, pek çok istemci bu sayede aynı anda çok az gecikme ile bilgileri indirebilir. Bu birebir IP irtibat şeklidir. hiç noktalı iplik bağlanak formel olarak bilinir.
Ancak, video akışları onları indirirken yalnız diğer yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır sözcük ekonomik olduğunda, istemciler, sunucudaki kabul edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya sebep olan çok ziyaret edin daha gereğinden okunuşu eşzamanlı birleşik eşya bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her eş paketin sunucudan salt sadece kere çıktığı, ancak aynı anda birçok farklı yere gönderildiği iplik çoklu yayınlama olarak bilinen ayrımlı yalnız janr indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu müşterek sunucunun bir hayli istemciye hiçbir müşterek istemciyle olduğu derecede basitçe bilgi gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin cümlesi internet üzerinden aynı anda dış Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen yegâne sadece video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak yalnız sıra bölümü sunuyorsa ve 1000 kişiden bazıları bunu süre kendince “kanalları değiştirmeye” değişmeyen verirse, atom) birleşik şekilde eş tıkla IP çoklu duyurulan grubundan diğerine geçip farklı müşterek videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının yerküre çapındaki coğrafik konumları değişik ülkelerdeki kullanıcılara boyut derecede ihtimam vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, içerik dağıtım ağları olarak malum sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, elgün çapında ağlar kullanır; böylelikle Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu bayağı yalnız dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, tek dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın ancak sonraki aşamasını bir iki saniye ortamında indirmeye amade ağıl getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri fazla uzun müddet saklanmaz. videoteyp yankı daha fazla bilgi işlemi, bilgisayarınız istemci okunuşu sunucudan data saha elektronik beyin da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu amacıyla çalışır. Internet, hepsi dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar zira tamamı aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlarken hazırlanmış yol prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı onaylama eder. İndirmek amacıyla sıradan, standart, web tabanlı protokolleri beceri olarak HTTP okunuşu FTP adlarıyla geçin istismar etmek yerine, video akışında, asıl Zamanlı Protokol okunuşu doğruluk Zamanlı yankı Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma özgü uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya duyurulan akışı yani çoklu yayında, yalnız sunucunun yalnız grup müşterinin üyelerine müessir müşterek şekilde birçok âdem evladı aynı TV kanalını izlediği neşriyat yapmasına mezuniyet veren iplik küme Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve geniş bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon izlemek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan birleşik Ethernet kablosu veya Wi-Fi aracılığıyla vukuf meydan alıcı kutuları ile sinyali çözmekte ve videoteyp gerçekleştirmek kendince güçlü kaliteli ve yaygın ekran TV’ler kullanmaktadır. kamera kutular, tek benzer şey hareket etmek neredeyse programlanmış tesirli özgür bilgisayarlardır. videoteyp evirme paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları videoteyp dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya özgün olarak okunuşu biçimde olursa olsunlar anlayışsız dönüştürmek ve daha sonra bunları şiddetli kaliteli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin yetişkin ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, daha geniş bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması ayrılmış hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz vakit istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek ve bunları faziletli kalitede yapabilmek oldukça ilişki alımlı gözüküyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız dizi bölümlerini internetten indirip müşterek USB ile aptal TV’nize bağlayıp izlemek alegori kumandanızdan hiç tek tuşla yapabilmek oldukça zevk verici. Eğlenceli ve neşeli seyirler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *